redagavimas

Komercinių ir kūrybinių tekstų bei knygų redagavimas

Tekstų ir knygų redagavimas

Šiandien rašyti gali visi, kurie turi ką pasakyti. Tiek tekstams, tiek knygoms nebetaikomi tokie griežti reikalavimai, todėl visi panorėję gali išlieti savo mintis. Tačiau tai nereiškia, kad savo parašytame tekste ar knygoje galite palikti akivaizdžių, akis badančių klaidų. Net jei ir esate raštingas žmogus, kuriam lietuvių kalbos gramatika ir stilistika nesukelia vargo, jūsų rankraščiui vis tiek nepamaišytų redagavimas, sudėliojantis visus taškus ant „i“.

Komercinių tekstų koregavimas

 • „Išgaudome” gramatines ir kitas klaideles, kurių nebepastebite  
 • Koreguojame stiliaus klaidas
 • Keičiame esamą turinį į skatinantį pardavimus
 • Koreguojame pagal SEO rekomendacijas

Kūrybinių tekstų taisymas

 • Taisome įvairias klaidas
 • Koreguojame stilių, kad tekstas taptų lengvai skaitomu ir suprantamu
 • Jeigu reikia, pateikiame naujų idėjų, kuo galima būtų papildyti ar ką vertėtų pašalinti

Knygų redagavimas

 • Koreguojame komercines el. knygas ir grožinę litaratūrą
 • Koreguojame kalbos, stiliaus, gramatines ir kitas klaidas
 • Ruošiame publikavimui
 • Reklaminiams tikslams skirtuose leidiniuose pritaikome rinkodaros rekomedacijas

 

Elektroninių ir leidybai skirtų knygų redagavimas

Jei kažko nežinai ar nepažįsti, geriausia susipažinti. Tad pirmiausia derėtų išsiaiškinti kas yra redagavimas. Tai – teksto paruošimas publikavimui, ištaisant ir pakoreguojant kalbos, stiliaus, gramatines klaidas. Kartais net tobulinama teksto prasmė, atliekami prasminiai pakeitimai. Kitaip tariant, redaktorius sužiūrės ar ant tinkamų žodžių sukabinote nosines, ar į vietas sudėjote kablelius ir t. t.

Taigi jūsų parašytas kūrinys dar tikrai nėra baigtas, net jei jums patiems jis atrodo tobulas. Patikėkite, patyręs redaktorius, vos tik užmetęs akį į jūsų pateiktą rankraštį, tikrai ras ką pataisyti. Tad jei rašote:

mielai jums suteiksime knygos redagavimo paslaugas.

Komercinių tekstų koregavimas ir kainos

Jei į laisvu stiliumi išdėstytą tinklaraščio įrašą dar galima numoti ranka, tai į su klaidomis parašytus komercinius tekstus akys tikrai krypsta. Nors ne visi jūsų klientai pastebės, kad vietoje „laiškus mums siųskite šiuo el. paštu…“, kontaktų skiltyje puikuojasi įrašas „laiškus mums siūskite šiuo el. paštu…“ ar kitos panašios klaidos, tačiau tiems, kas rankios paliktas klaideles, didesnio pasitikėjimo nepridės.

Neretai sulaukiame prašymo ne tik ištaisyti klaidas, bet ir pakeisti teksto stilių į labiau parduodantį ar atitinkantį SEO reikalavimus. Tokiais atvejais, tai dvigubas darbas, kai keičiasi esamo teksto struktūra ir taisomos palikto teksto fragmentų klaidos.

Komercinių tekstų redagavimo kainai įtakos turi paties teksto pobūdis, ilgis žodžiais arba spaudos ženklais, sudėtingumas bei darbų atlikimo skubumas.

Preliminarias kainas rasite šiame puslapyje.

 

Kodėl tekstas turi būti tvarkingas ir taisyklingas?

Praktiškai visiems, kurie rašo ar kurie ketina rašyti. Net jei neužsiimate komercine veikla, o tiesiog rašote savo tinklaraštį. Šiandieninis skaitytojas išlepintas informacijos gausos, todėl jo dėmesį patraukti gali tik „skaniai“ pateiktas ir lengvai skaitomas tekstas. Net jei jūsų rašymo stilius laisvas ir neįpareigojantis, akivaizdžios, į akis krintančios gramatinės klaidos parašyto teksto tikrai nepapuoš ir nepadarys jo patraukliu.

 Purtote galvą ir sakote, kad netiesa? Galime atlikti nedidelį bandymą. Žemiau pateikti du trumpi tekstai. Vienas jų parašytas su klaidomis, kitas pakoreguotas. Perskaitykite abu.

 „Ką dariti jei sugedo automobilis? Kur butu gereuse jį susiremontoti? Kokį auto servisa pasirinkti, kad atitiktu poreikius? Tai tik keli klausymai, kurios uždoda daugelis jusu, kai susiduria su mašinos gedimu. Tad kaip surasti geriause kainos ir kokibės santyki, neišleidžiant per daug pinigų ir būti tikriems kad automobili suremontus kokibiškai? Nors visa tai gali atroditi kaip neiveikiamas įšūkis, bet pasitelke kelis esminius būdus galite nesunkiai ivertinti auto serviso atliekamu darbu kokibę.“

 „Ką daryti jei sugedo automobilis? Kur geriausiai jį suremontuotų? Kokias automobilių remonto dirbtuves pasirinkti, kad atitiktų mano poreikius? Tai tik keli klausimai, kuriuos sau užduoda daugelis jūsų, kai susiduria su automobilio gedimu. Tad kaip surasti geriausią kainos ir kokybės santykį, neišleidžiant per daug pinigų ir būti tikriems, kad automobilį suremontuos kokybiškai? Nors visa tai iš pradžių gali atrodyti kaip neįveikiamas iššūkis, bet į pagalbą pasitelkę kelis esminius būdus, galite nesunkiai įvertinti pasirinktos automobilių remonto dirbtuvės atliekamų darbų kokybę.“

 Perskaitėte? O dabar atsakykite sau sąžiningai, kurį tekstą buvo lengviau skaityti? Pirmąjį, kuriame matomos klaidos? Ar antrąjį, kuriam atliktas teksto redagavimas?

 Mes tikrai neabejojame, kad pirmąjį tekstą parašęs žmogus turi kompetencijos dalinti patarimus automobilių remonto klausimais, tačiau toks straipsnis ar skelbimas kelia mažai pasitikėjimo. Net jei esate auksinių rankų meistras ir jums prisilietus darbas virte verda, nenuvertinkite rašyto žodžio galios ir savo parašytiems tekstams užsakykite tekstų redagavimo paslaugas.

Neredaguotas tekstas – tai lyg moteris be makiažo. Gražu, bet iki tobulumo kažko trūksta.