SEO ir tekstų rašymas

„Parduodantys” SEO tekstai – kur ir kaip juos naudoti?

Rūta Steponavičienė

2020-09-30

Prieš įsigydami prekę ar paslaugą stengiatės sužinoti apie ją kuo daugiau? Bet sausos informacijos kartais pritrūksta, kad pakurstytų Jumyse norą užsisakyti, tiesa? „Parduodantys” SEO tekstai turėtų ne tik pateikti atsakymus į besidominčiųjų numanomus klausimus, bet ir kviesti pasinaudoti puikia galimybe. Žinoma, nepamirškime ir raktinių žodžių, jie yra būtini.

au praėjo tie laikai, kuomet svetainių tekstai buvo perpildomi raktiniais žodžiais, neatsižvelgiant į svarbiausią tikslą – klientą. Be aiškios logikos ir vertingos informacijos, tekstas net gali būti traktuojamas „šlamštu”. Todėl SEO tekstas turėtų būti ne raktažodžių „mišrainė”, o aiškiai ir įdomiai pateikta informacija.

Svarbiausios „parduodančių” SEO tekstų ypatybės

1. Aiškus ir net šiek tiek intriguojantis meta aprašymas. Paieškos sistemos bei socialiniai tinklai rodo antraštę, nuorodą ir pirmą sakinį arba meta aprašymą. Tad vertėtų panaudoti tikslingą raktinį žodį bei kuo aiškiau ir įdomiau pateikti informaciją arba pasiūlymą. Tai labai trumpas tekstas: antraštė (~55 simboliai) ir sakinys (~155 simboliai). Rodomo teksto ilgis periodiškai kinta dėl Google bandymų bei kitų aspektų.

2. Įdomus ir tikslingas tekstas + pasiūlymas. Susidomėjęs trumpu meta aprašymu bei jo antrašte, žmogus, atkeliavęs į Jūsų puslapį, turėtų rasti atitinkamą informaciją, pratęsiančią pradėtą temą. Tekste turėtų būti panaudotas pagrindinis raktažodis ir keli papildomi. Svarbu nepadauginti ir nerašyti kas antrame sakinyje: „paslaugos Kaune” ar „reklama kaina”. Šį kartą visų taisyklių neminėsime, tik norime akcentuoti, jog reikėtų vadovautis logiška informacijos seka: patraukti dėmesį, sudominti, sužadinti norą (emocijas) ir kviesti veikti (užsisakyti).

3. Tekstas nei per ilgas, nei per trumpas. Tai priklauso nuo pasirinktos strategijos ir reikiamos pateikti informacijos. Jeigu paslauga ar prekė yra dar mažai kam žinoma, trumpo 150 – 250 žodžių teksto nepakaks. Dažnai yra tikima, jog ilgų tekstų niekas neskaito. Taip, bet tik tuomet, kai neįdomu. Lygiai taip, kaip ir nuobodaus ilgo filmo nežiūrime. Jeigu pateikiama medžiaga yra išties vertinga, tikrai bus „sugerta” iki paskutinio žodžio. Naujaisiais užsienio šaltinių duomenimis – optimaliausias ilgis NET ~2500 žodžių! Toks tekstas leidžia pasiekti kur kas geresnius Google organinės paieškos rezultatus.

Kur ir kada naudoti „parduodančius” tekstus?

„Parduodantis” SEO tekstas turėtų būti skirtas konkrečiai prekei, paslaugai ar pasiūlymui. Nebūtina naudoti marketingo triukų kiekviename prekės aprašyme, antraip tai taps įkyria reklama. Jeigu turite el. parduotuvę – formuokite išskirtinius pasiūlymus/akcijas ir juos pristatykite pagal specialias marketingo „formules”.

Aiškus pasiūlymas, konkrečiai paslaugai ar prekei, pateiktas, pavyzdžiui, tituliniame puslapyje, generuos daugiau konversijų. Jeigu planuojate taikyti akciją vienai ar kelioms prekių grupėms, tuomet teikite bendrą pasiūlymą. Kuo mažiau painiavos, tuo lengviau klientas ras ko jam reikia.

Didžiausią naudą gausite tuomet, kada vieną žinutę – pasiūlymą ištransliuosite populiariausiais bei matomiausiais kanalais. Tai galėtų būti: naujienlaiškis, sms žinutė, meta aprašymas, reklaminis skelbimas, jeigu perkate Google Adwords reklamą, socialiniai tinklai, straipsnis (-iai), Jūsų svetainė ar el. parduotuvė bei kiti naudojami reklaminiai kanalai. Geriausia, kuomet pasirinktu laikotarpiu visur pristatomas vienas pasiūlymas. Žinoma, perteiktas skirtingais žodžiais, unikaliu tekstu.

Svarbu, kad žmogus atėjęs iš bet kokio kanalo rastų tai, dėl ko skyrė savo laiką ir nepasiklystų pasiūlymų bei akcijų labirintuose.

Suprantame, kad nėra taip paprasta viską suplanuoti, sudėlioti ir pristatyti, todėl vertėtų tartis su verslo konsultantu. Jis padės išskirti aiškius tikslus, suformuoti reklaminių kampanijų grafiką, o mes parašysime „parduodančius” tekstus Jūsų pasirinktiems reklamos kanalams.

Susisiekite su mumis ir kartu aptarsime Jūsų poreikius, kad pakaktų minimalių investicijų optimaliausiems rezultatams.

    SEO pirmas žingsnis link paieškos sistemų.

    Rūta Steponavičienė

    Norite daugiau sužinoti? Prenumeruokite naujienas.